Training part 4

niedziela, lipca 26, 2015

Dziś specjalnie dla was kolejny post z kolejnymi wskazówkami na udany trening! Z racji tego, że wciąż czekam na zdjęcia z wesela, post się pojawi później.
Niektórzy zadają sobie pytania jak wysmuklić nogi, sama je sobie zadaje więc to także pomocny post dla mnie :)
A więc przede wszystkim trzeba się ruszać! Najlepiej gdy trenujemy 4 razy w tygodniu.


1. Przed bieganiem lub cardio zrób trening wzmacniający. Podczas wzmacniania organizm zacznie spalać zapasy glikogenu, podczas cardio/biegu – tkankę tłuszczową. Najlepsze ćwiczenia to: wykroki, unoszenie nóg w bok w leżeniu, wymachy nóg przy krześle, przysiady.

2. Ćwiczenia na dolne partie ciała rób z ciężarkami . Na przykład: zrób 10 – 15 wykroków w przód. Wagę hantli dostosuj do swoich możliwości. Odpocznij 30 sekund. Powtórz w 4 seriach. To ćwiczenie wywołuje reakcję układu krążenia – powodując w efekcie większe spalanie kalorii.

3. Rób ćwiczenia plyometryczne np. skok w dal, przysiady z wyskokiem w górę, podskoki z przyciągnięciem kolan do klatki piersiowej, skok na ławeczkę.Pamiętaj że ćwiczenie trzeba wykonać z dużą dokładnością :)
 
4. Dbaj o odpowiednie nawodnienie.

5. Nordic walking. Bardzo dobrze wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej i wysmukla nogi. Aby trening NW był efektywny musi być długi i warto zwiększać jego intensywność przez zwiększanie prędkości.
 Działa zabójczo na cellulit.

6. Wbiegnij po schodach co drugi stopień i powoli zejdź w dół. Zrób 15 sekund sprintu w górę. Wyrównaj oddech. Powtórz całość 3 razy.

7. Polecam stepper! To trening na wszystkie mięśnie nóg.

8. Skakanka – pamiętaj o właściwej technice. Jest to idealny trening cardio rzeźbiący łydki.

9. Rozciągaj się! Przed i po treningach. Stretching jest szalenie istotny!

10. Biegaj! Średnie i długie dystanse. Biegając spokojnie, z umiarkowaną intensywnością nie rozbudujesz mięśni przesadnie, Tylko sprinterzy mają mocną rzeźbę nóg.

Mam nadzieję, że post będzie przydatny dla mnie jak i dla was :) Już niedługo pojawi się nowa notka, jak mijają wam wakacje? Czekam na komentarze !

źródło: http://hpba.pl  

You Might Also Like

0 komentarze

Thanks for your comment and observations. ♥♥

Translate

Like us on Facebook

Instagram